שימלה- סנגלה

Adventure Travel Blogs - BlogCatalog Blog Directory

יום ד, 22.08.12   שימלה- סנגלה:

הירידה משמלה

הירידה משימלה בהרים לעמק נהר הסוטלוג' היה הפרש גובה של 1,500 מטר. יצאנו מ"שימלה" (גובה 2300 מ') ונסענו במגמת ירידה על הדרך הישנה לאורך נהר סטלוג' שחיברה בין הודו לטיבט לכיוון עמק "קינאור" (Kinnaur). עמק זה הוא ירוק והשבטים שגרים בו הם הינדים. והגענו לכפר "סנגלה". יערות האורנים פינו את מקומם ליערות ארזים "קדושים" ענקיים וישרים.

התקנו מכשירי קשר בכל ג'יפ ומוטי המדריך היה יכול לדבר איתנו לאורך כל הדרך. שמענו אודות האלים ההינדיים בגוון וברמהה, שיווה ו-ווישנו שבוראים ומחריבים עולמות.

חייבים לציין שהנהגים הודים משתפים פעולה בצורה יוצאת מן הכלל. הם ערים לסיכונים בכבישים ובאופן טבעי נותנים זכות קדימה. לא ראיתי נהג הודי מקלל נהג אחר. על כל משאית רשום לצפור וסמן באורות:

Use digger at night.

Blow horn.

בעצירות בדרך למדנו אודות חשיבות בדיקת תאריך פג תוקף בהודו. שתינו תה מסאלה עם ג'ינג'ר, כמון והייל. לאורך נהר הסוטלוג' צומחים עצי אקליפטוס וצפצפה. פרויקט הידרו-אלקטרי וסכר ענק התגלה לעינינו.

לצידי הכביש צומח קנביס חופשי וראינו בני הכפרים משתמשים בו.

Taranda Maa

עצרנו גם פעם אחת לבקש מהאלה קאלי ברכת הדרך במקדש Taranda Maa . הנהגים שלנו הקפידו לצלצל בפעמון ולתרום למקדש. בשלט כתוב "תחי אמא מרנדה". הגענו למקום הלינה שלנו בחושך.

המחנה מנוהל על ידי עובד נפאלי מן העיר פוכורה. זכינו לארוחה סינית שבישלו בכלים שהבאנו מהארץ. שביל הגישה למחנה הוא אינו סלול. הוא גם תלול עם פניות חדות מאד. כמעט לא מצאנו את המלון.

לינה Kinner Camps הממוקם בתוך פרדס תפוחי עץ אוטנטי. האוהלים היו נקיים ויפים וכמובן אטומים לגשם ולטל. שרותים צמודים הופרדו בקיר ברזנט עם פתח הנסגר בריצ'רץ'. מי שרצה להתקלח קיבל דלי מים חמים שרפרף נמוך ונטלה לשפוך את המים על הראש. האסלה המערבית התאימה לתיירים אבל המידה התאימה לגמדים. כאו התנסינו לראשונה באחת מהפסקות החשמל הרבות.

קרא גם:

תל אביב-איסטנבול, איסטנבול-דלהי 

שימלה

שימלה-סנגלה

עמק נהר סנגלה

ספיטי

לאהול

קלפה 

אגם טסו קר

פסטיבל לדאק

ליקר גומפה

לאמאיורו

דלהי

מצגת טיול ג'יפים בהימלאיה

מעבר קרדונג לה

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן