קרב חיטין – השיחזור – 4 ביולי 2015

אם אתם תראו את הכתבה הזאת בערוץ 10 – תזכרו שראיתם אותה קודם ב״הושבילים״!

שיחזור קרב חיטין השנה

מה מניע קבוצה של משוגעים לעניין, רובם עולי ברה״מ לשעבר, לצעוד מדי שנה בחום של 4 ליולי ממעיינות ציפורי ל״מותם״ הבטוח בקרני חיטין עטופים בשריון, בלבוש והנעלה אוטנטים, נושאים נשק מימי הביניים, חובשים כסדות מתכת? חם! חם! בארץ ישראל בקיץ.

שיחזור קרב חיטין

כל הכבוד לחברי מועדון ממלכת ירושלים המפיקים ״היסטוריה חיה״ בארץ. פרויקט הדגל של המועדון הינו שיחזור קרב חיטין. הם מחלקים ביניהם מינויים של כמצביאים המרכזיים משני הצדדים וממלאים את תפקידיהם כמו שחקנים מאומנים וותיקים בתיאטרון.

השנה לכבוד השבת הוקדם הטבח ליום שישי 3 ביולי. ערב קודם, הלוחמים ישנו ליד מעיינות ציפורי כמו הלוחמים האמיתים בשנת 1187. בוא נגיד שעמידה בזמנים אינה התכונה מקובלת אצל צלבנים החדשים והם הגיעו לנקודת המנוחה שלהם בכפר קדם בהושעיה באיחור של יותר משעתיים. חבל שהלוחמים המקוריים לא ידעו, מה שאנו יודעים היום, שכל מקורות המים בין ציפורי לטבריה היו בשליטתם המלאה של הערבים.

בכל זאת נאספו בכפר קדם תושבים מישובים סמוכים ואפילו רכב אשכול עם משפחה מארה״ב. כל הכבוד למורה הדרך המקורי. אולי הוא קרה על האירוע ב״הושבילים״. למרות האיחור היה כדאי להמתין. כי היתה צבעוניות מטורפת של מלבושי הגברים והנשים המייצגים את חייליו של גי דה ליזיניאן שעומדים לתקוף את צלאח א-דין האיובי. הלוחמים המדומים ם כל כך רציניים ומאד רוצים להסביר כל פריט כיצד הם חקרו, עיצבו והכינו במו ידיהם כל פריט ופריט. הם אפילו שותים מים מנודות עור בסגנון צלבני.

 

רעיון עם גנדי ניז׳ניק המכונה ״פריץ״

השאר תגובה

דילוג לתוכן