קבר חוני המעגל ונחל מחניים

הגיחה שלנו היתה לנחל מחניים, דרך נוף חדשה של קק"ל, שילוב הטיול בתפילה לגשם בקבר חוני המעגל.

אז ככה:נפגשנו בקבר חוני המעגל, בחצור הגלילית. שם שתינו קפה בזמן ההתארגנו עד שהגיעו כל המשתתפים מהושעיה, מורשת, מצפה נטופה וקרית אתא. סיירנו במתחם הקבר בו יש ברזיה, מבנה מקורה לסעודות מצוה, שירותים, מתקני הדלקת/שריפת נרות ומגרש למנגלים. במקרה ההילולא של חוני נופל בדיוק ביום העצמאות. כמובן שפרט לכהנים גם ביקרנו בקבר חוני המעגל לראות את השרידים מן התקופה הבזינטית וימי הביניים. גם הצטלמנו סביב המעגל שלו. כמה הרגליים שלו היו דגולות!

בששני פוסטים קודמים בבלוג כתבתי על קברי צדיקים בכפר כנא ובשפרעם. כמעט סמוך לפרסום שני המקומות נשרפו על ידי שכניהם הערבים. אני מקוה שקבר של חוני יישמר טוב יותר.

השארנו חלק מהמכוניות ונסענו לתחילת המסלול הקצר.

 המסלול: תצפית אצבע הגליל (החרמון, הר בנטל והר אביטל), עין מרגנית, עין חוני והמפל בנחל מחניים, שביל החלמוניות ועזיבתו לטובת נחל מחניים, כרמי פאר-עם וקבר חוני.

 נושאים נוספים לחלמוניות: גשם, תצפית, גיאולוגיה, הליכה רגועה.

 בזמן החזרה עלינו ברכב בדרך נוף אחרת ביער ביריה ועצרנו לתצפית והסברים ליד בית הכנסת של נבוריה. נורא כעסתי על החרדים שמשמידים את השלטים במקום במלחמתם נגד הארכיאולוגיה. לעומת זאת אני ממש מעריץ את תושבי הישוב הקדום הזה, כמו רבים אחרים, שהקימו בית כנסת לתפארת בכוחות עצמם.

 הטיול היה מעניין ויפה במיוחד. המסלול לא קל ולא קשה, אבל קצר כתגמול.

 המדריך: מתניה מיה

בין השיטים Between the Limes
מתניה מיה   Matania Maya
בית רימון   Beit Rimon
054-4569795

matanesy@gmail.com

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: