פלאפל ג'ינה

פלאפל ג׳ינה

קרית המלאכה

קריית המלאכה היא פינה שכוחת אל בדרום תל אביב בין הרחובות שוקן, קיבוץ גלויות, הר ציון ובר יוחאי. כאשר הוקמו מבנים תעשייתיים שתוכננו ע"י יצחק רפפורט ונבנו בשנות ה-60 בהם אוכלסה בהם שכונה עמלנית של בתי מלאכה של תל אביב. קריית המלאכה גובלת בבניין הארץ ובבית המשפט לעבודה ובלילה מהווה מרכז לסחר בנשים. עכשיו לפני עינינו אנו עדים לנס הפיכת קרית המלאכה הנטושה ומוזנחת ל״סוהו״ של תל אביב. כל יום נפתחות גלריות אמנות וסדנאות ציירים, פסלים, צלמים ושוחרי אמנות ותרבות. גם ״הושבילים״ יצא לטייל בין הסטודיואים (לעזאזל איך מאייתים סטודיו ברבים?). האוטובוס הוריד אותנו ליד פינת המפגשים של השכונה – ״פלאפל ג׳ינה״ – וגם אסף אותנו משם.

איפה לאכול בקרית המלאכה?

התשובה היא חד משמעית. ב- "פלאפל ג'ינה", בסניף כשר של רשת מסעדות מזון מהיר ישראלי. העובדים טובי הלב רגילים לתיירות גלריות ויוצאים החוצה להזמין את כל המטיילים פנימה למזגן – ״אפילו אם לא קונים״. כל אחד ממשתתפי הסיור כובד בכדור פלאפל. כמובן אחרי נדיבות כזו חזרנו לג׳ינה לאכול ארוחת צהריים.

פלאפל ג'ינה
פלאפל ג'ינה

בהרבה פלאפלידות רואים כיצד מטגנים כדורי פלאפלת אבל אצל פלאפל ג׳ינה אפשר לצפות על אפיית הפיתות הנפלאות בעבודת יד דרך חלון זכוכית.

פלאפל ג'ינה
פלאפל ג'ינה

קיבלת מנה או חצי מנה תתכבדו בחמוצים ורטבים. הצבעים מקסימים.

פלאפל ג'ינה
פלאפל ג'ינה

הרשת נוסדה על ידי יעקב עג'מי אגמוןשכונת שבזי בת"א. (הוא מכונה ג׳ינה – כלומר באני בערבית מאז שחזר מתקופה שהיה גר במקסיקו.)

פלאפל ג'ינה
פלאפל ג'ינה


סניף משלוחים :
סניף שוקן ת"א, סניף כשר
רח' שוקן 22, ת"א
טל ' : 03-6831123

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: