נסייר ברמת הגולן – עין סלוקיה

המסלול המומלץ:

עין תאופיק, תצפית נחל נמרון, תל סאקי, אתר טורבינות הרוח, מעיינות סלוקיה

מעיינות סלוקיה

עין סלוקיה  – מימיהם של עיינות עדן נשאבים בחלקם על ידי חברת "מי עדן" ובתמורה, דאגה החברה לפתח את המעיינות כאתר תיירות. מעיין סלוקייה הוא הגבוה במעיינות ישראל ונובע בגובה 445 מטר מעל פני הים. נכנסים דרך השער שמול מגרש החנייה ופוסעים בנוחות. לאורך השביל, במעלה פלגי המים, נוצרו בריכות קטנותבגובה של עד חצי מטר שאפשר לעצור לצידן ולשכשך מעט את הרגליים. מדרגות וגשרי האבן נוחים ומתאימים גם לילדים קטנים אבל לא לעגלות. בין הבריכות הוצבו אבני בזלת שעליהן ציטוטים שונים אודות המים והשימוש בהם.

עתיקות הישוב סלוקיה

סמוך למעיין מצפון נמצאו שרידי מבנים מהתקופה הרומית וחרסים מתקופת הברונזה הקדומה והתיכונה ומהתקופה ההלניסטית והרומית הקדומה. סלוקיה היה, ככל הנראה, ישוב יהודי בסוף ימי הבית השני, במקביל לקיומה של העיר גמלא. סלווקיוס הרביעי, שהעניק למעיין את שמו, היה ממצביאיו של אלכסנדר מוקדון. לצד מעיינות סלוקיה נמצאים מבני, שרידיו של הכפר הסורי ששכן במקום עד שנת 1967, וניצל את מי המעיין.

איך מגיעים – במרחק של כעשר דקות נסיעה מהעיר קצרין

נוסעים על כביש 87 לכיוון רמת הגולן, חולפים על פני צומת יהודיה, וכ-500 מטרים אחרי צומת קצרין דרום, מול כניסה לבסיס צבאי, פונים ימינה למגרש חנייה.

מפת סימון שבילים: מספר 1 – החרמון, הגולן ואצבע הגליל.

השאר תגובה

דילוג לתוכן