סובב טבעון (א) – חוג משוטטי הושעיה והגליל

חוג משוטטי הושעיה והגליל –
טיול עשירי, שנה שנייה בחוג משוטטי הושעיה והגליל:
הטיול התקיים כמתוכנן ביום שישי, 3.6.11 (א׳ סיוון).
רשם: מתניה מיה
צילום: משה טסלר

בתוך ה"טרנד" החיובי שעוטף אותנו להסדרה וחשיפה של מסלולי טיול בסביבתו הקרובה של יישוב, כאשר כל הקהילה נחשפת ושותפה בהסדרת השביל, שביל סובב טבעון הוא ייחודי. מדובר בשביל ארוך (כ-18 ק"מ!), אחד הראשונים שהוסדרו, והעובר בתוואי נוף מיוחד עם הרבה הפתעות לאורכו. השביל לא סומן במלואו וספק אם זה יקרה בשנים הקרובות אבל חלקים ניכרים ממנו פתוחים לציבור ואנו נטייל לאורכו לאט לאט, בקצב שלנו. נתחיל בגבעת שיח' אבריק, שם ניצב הפסל המפורסם של אלכסנדר זייד, שומר העמק ונמשיך משם צפונה, לכיוון קיבוץ אלונים. בגלל שיש לנו עוד משימות, נגיע לכאן לגיחות מעת לעת, נסיים תוך שנתיים ונשלב לאורך המסלול גם את נחל ציפורי, קישון ואת רכבת העמק, אבל עוד חזון למועד.

תיאור הטיול: לאחר הסדרת עניין הרכבים ניפגש בגבעת שיח אבריק לקפה + תצפית + הסברים. נחצה את ה"יישוב" בית זיד, אחד היישובים הייחודיים במועצה האזורית עמק יזרעאל ונגיע אל קברות השומרים. נגיע למקום הירצחו של אלכסנדר זייד, ובאנדרטה שבמקום נשמע את סיפור הרצח. עם או בלי ביקור בגבעת אלונים ה"מקורית" ובמגדל המים שבמרכז הקריה, נחצה את כביש 75 (בבטחה) ונרד אל נחל טבעון, שם בתוך חורש אלוני תבור מפותח, מהיפים ששרדו בארץ מחכים (אם הם עדיין שם) אלון תבור שהוכתר בתואר: "האלון בעל הגזע הרחב בארץ" ואלה שאם הייתה אלון הייתה מתחרה איתו על התואר… נסיים בלולים של קיבוץ אלונים.

אופי הטיול: הליכה נינוחה + הסברים ארוכים בבוקר. 2.5 ק"מ.

שעות, נקודות מפגש, והסבר הגעה: נפגשים ב08:00 בכניסה לקיבוץ אלונים, שם ניסע יחדיו לנקודת סיום המסלול.

שעה משוערת לסיום: 12:15 באלונים. הרחבה חוזרים במסלול מעניין דרך עין שרקרק ויער השומרים – סיום ב 14:00 (מותנה בנרשמים מראש – אני לא אלך את זה לבד…)

ציוד:3 ל' מים (!), כובע ונעליים טובות (קרוקס ושורש הם סנדלים, ואסור להגיע איתם), תתכן כניסה למים למרחיבים.

סדרי קשר: תושבי הושעיה – לשלוח לכתובת המייל של מתניה הודעה שבשורת הנושא שלה מופיעות המילים: "משוטטי הושעיה". matanesy@gmail.com. תושבי יישובים אחרים ניתן להירשם דרך מדרשת אליה – 1599-533-555, שלוחה 4, או לשלוח מייל למתניה.
הפעם הקודמת: לא ראינו רצועית, אבל מזג האוויר היה לטובתנו. מרחנו את הזמן בבוקר ורצנו קצת בסוף (טוב זה הרגיל…) ושילמנו את חוב הקפה, שהובטח בפעמים קודמות.

הפעמים הבאות: החוג יוצא לפגרת הקיץ. ויחזור לפעילות מלאה בספטמבר. בתשע"ב אנו שומרים על המסורת של טיול ביום שישי ראשון של חודש לועזי, בקרוב יצא פרסום לשנה הבאה – שימו לב יש מספר תאריכים שיוקדמו יידחו בגלל שלוח השנה היהודי לא התחשב בנו השנה.
להצטרפות לרשימת התפוצה (ללא עלות או התחייבות) שלחו מייל למתניה.
למשוב על החוג השנה ועל נקודות לשימור שיפור לקראת שנה הבאה – בבקשה שלחו מייל – זה חשוב וזה הזמן להשפיע.

בברכה, מתניה – 0544569795

השאר תגובה

דילוג לתוכן