מצפה עדי, טבריה

בירידה היפה לטבריה בכביש מספר 77 מומלץ לעצור במצפה היפה הצופה על העיר טבריה וים כנרת: מצפה עדי, טבריה (לא לבלבל עם מצפה (ישוב)  בשם עדי ליד שפרעם.) יש מקומות ישיבה מוצלים ואפשר להתחיל את ההדרכה בעיר טבריה כאן.

מצפה עדי – בטבריה על שם החייל עדי אביטן ז"ל, הוקם ונבנה להנצחת שמו של החייל עדי אביטן ז"ל, בן העיר טבריה, אשר נפל בקרב ונחטף, יחד עם בני אברהם ז"ל ועומר סואעד ז"ל.

מצפה עדי, טבריה
מצפה עדי הוקם על ידי משפחת אביטן ובתרומתם של נאוה וג'פרי ביידה – ארה"ב, עיריית טבריה, קרן קיימת לישראל, הסוכנות היהודית לישראל והפדרציה היהודית של שיקגו. העיר טבריה בחרה להקים את "מצפה עדי" בנקודת נוף מרהיבה הקרובה לביתו של עדי אביטן ז"ל ומשקיפה על החרמון והר דוב אשר שם בוצעה החטיפה. נקודת התצפית שנבחרה מאפשרת לצופה להבין את הטופוגרפיה של אזורינו ואת מהות איתני הטבע הפועלים בו עד היום שמשתרעים לכל אורכה של המדינה ואחראית להתהוותה של הכינרת, רכסי רמת הגולן ובו הר החרמון והר דוב. נוף שנקשר במציאות הטרגית של נפילת וחטיפת שלושת החיילים לאחר קרב. המצפה נחנך ביום השנה השלישי לחטיפת החיילים במעמד משפחות החיילים, שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש עיריית טבריה ואנשים רבים, אשר ליוו את המשפחות לאורך התקופה. המצפה, המהווה נקודת תצפית חשובה וחינוכית.

IMG_6763
האתר מאופיין בשלושה סוגי אבנים אשר נלקחו מאזור מגוריו של כל חייל, בזלת מאזור הכינרת והגולן ביתו של עדי, אבן גיר ממשור החוף ביתו של בני, ואבן גרניט מהגליל ביתו של עומר.
באתר מסופר סיפור החטיפה ועל המאבק להחזרתם הביתה.

IMG_6767 IMG_6768 IMG_6769

 

IMG_6765

השאר תגובה

דילוג לתוכן