מעלה קרן כרמל

טיול אתגרי לימי שישי החופשיים שלנו. ניתן לעשות אותו הלוך-חזור באותו המסלול או להאריך ולעשות מסלול מעגלי דרך נחל רקפת ויוקנעם. אני בחרתי להשאיר את הרכב בקרית החיי טק הצפונית של יקנעם, ולעשות הופ למעלה ולגלוש למטה. עולים בשביל 4226, המסומן אדום, מכביש מספר 70 עד לקרן הכרמל, המוכר בשם מוחרקה (מקום השריפה של אליהו הנביא) הנישא לגובה 474 מ'. לשם השוואה תל קשיש הוא בגובה 56 מטר. בטח ראיתם את השביל כשנסעתם לכביש 6 . אולי עשיתם את המסלול הזה כשהייתם בבית הספר או לוויתם את ילדכם בו בטיול כיתתי. בכל מקרה דרך זו מחכה לכם והיא עבירה למטיילים ברגל ולרכב 4X4 .

בדרך למעלה עוברים ליד בוסתן גל (מערכת מדרגות יפיפיה), חפירות צינורות הגז, מערה לשימוש חקלאי, מערה לשימוש נזירים מתבודדים (אולי) ושביל של דרך נוף הכרמל מספר 4126 (המסומן שחור) בשמורת הר כרמל ובגן לאומי הר הכרמל. בעצם מה ההבדל בין שמורה וגן לאומי? עצרו מדי פעם להציץ על הנוף של עמק יזרעאל. כדאי לקחת משקפת לטיול זה.
סביר לפגוש הרבה "עמך ישראל": תלמידים, רוכבי אופנים, צליינים באוטובוס תיירים ומטיילים כמוך בדיוק.
מי שנכנס לכניסיה נכנס ומי שלא – לא. על גבי קירות חדר התפילה של הנזירים רשומים פסוקים אודות אליהו הנביא בשלוש שפות. על במה מקדימה עומד דמוי-מזבח. לא ברור אם זה של אליהו או של נביאי הבעל. שים לב איך שהכוכב בסמל של המנזר בתמונה 13מס' עבר "גיור" בתמונה מס' 14.

הבאתי לכם סרטון של התצפית מגג המנזר. נסו לזהות את תל קשיש, קרית חרושת, קרית טבעון, מגדל העמק, הרי נצרת, רמת ישי, נהלל, כפר יהושע, עפולה ויקנעם. באופק ביום של ראות טובה ניתן לראות את החרמון, הרי מירון, הר אביטל, הר תרען, הר פרס, הר יונה, הר תבור, גבעת המורה, הרי גלעד והגלבוע. וואוו!!!

One comment

השאר תגובה

דילוג לתוכן