מושב יונתן, רמת הגולן

מושב יונתן הוא יעד קבוע בסיורים ל"פזורת" הנכדים שלי.  הפעם בחול המועד פסח החלטתי סוף סוף לבקר בכמה מפינותיו הפחות מוכרים של המושב.

עין ידידיה
בריכה מלאכותית שנבנתה לזכרו של ידידיה תור שנהרג בתאונת טרקטורים והוא בן 18 בלבד במותו.
הבריכה נבנתה על ידי חבריו הקרובים. יש שולחנות לפיקניק ליד הנחל המפכפך. המקום מוצל ונעים ויש מים כל השנה. מקום נפלא!

דרכי הגעה:
מצומת המפלים נוסעים דרומה כ 6 קילומטר עד הפנייה לכיוון יונתן, פונים שמאלה, וממשיכים 3 קילומטר עד שער הכניסה ליישוב. כאן מחנים את הרכב, ופונים שמאלה בשביל עפר במקביל לגדר היישוב, לאחר כמה מאות מטרים ועיקול ימינה, מבחינים בוואדי נמוך ובשביל רחב שחוצה אותו, ליד ריכוז עצי האיקליפטוס נמצאת הבריכה.  ניתן להגיע גם אם פונים שמאלה במעבר טנקים (אחד לפני שער הישוב) הדרך הזו קצרה יותר.  אני ממליץ על מסלול מעגלי וללכת בשתי הדרכים.  אם יש מזל תוכלו לראות מעבר לגדר התיל את הפרות הדשנות של המושב רועות באחו או בצל האקוליפטוסים.

בוסתן משה

ילדי מושב יונתן גילו בשדות המושב שלט קטן שציין את מקום מותו של משה צימרמן במלחמת יום כיפור. משה נפצע ליד נחל גשור ופונה לאיזור מושב יונתן שם נפגע שנית ונהרג.  הבוסתן ניטע ופותח על ידי ילדי המושב בשיתוף עם הוריו של משה ז"ל.  כשעולים לרגל לאנדרטה הצנועה קשה לתפוס מציאות של קרב, מלחמה והרג סמוך למקום שהיום עומדים בתי המושב השלוים.

כשתגיעו ליונתן אל תחמיצו את מבנה בית כנסת "היכל יצחק",  גן הפסלים ואולם התרבות. כולם נמצאים על יד הצרכניה שם תוכל לקנות משהו קר לשתיה. שם תראו גם אחדים ממפעלי החסד בישוב.

בסוף המצגת צירפתי צילומים של שני טיולי-כוכב לא רחוקים ממושב יונתן:

  • מרכז התיירות בצומת ואסט


 

חול המועד פסח – חגיגות פריחת הדובדבן

וכמובן מעל לכל – סבא חרמון המושלג!

השאר תגובה

דילוג לתוכן