מבוא דותן

hoshvilim.com - מבוא דותן
מבוא דותן והשוויון בנטל

מבוא דותן 

מבוא דותן הוקמה באוקטובר 1977 באתר משטרת סאנור על ידי גרעין "דותן" (שעל שמו נקרא היישוב) ועבר למיקום הקבוע ביוני 1981 עם סיוע מאמנה. הוא מונה כיום כ-75 משפחות. במבוא דותן בית כנסת, מקווה טהרה, קופת חולים, פעוטון, גן, ספריה, משחקיה, מועדון, מרכז תקשוב, מגרש ספורט ובריכת שחיה. בתי הספר נמצאים ביישובים סמוכים. מבוא דותן נמצא במרחק של כ-25 דקות מפרדס חנה, כ-35 דקות מחדרה וכ-45 דקות מנתניה ומחיפה. הכניסה לכביש 6 במרחק של כ-15 דקות נסיעה.

 

hoshvilim.com
מבוא דותן

הטיול אורגן על ידי מדרשת השומרון בשיןף עם חלקת שדה – מרכז סיור ולימוד אלון מורה.  המדריך במעוז צבי ובריחן היה יאיר אלמקייס. בכניסה למבוא דותן פגשנו חיילי גדוד נצח יהודה שמגשימים את אתגרי השוויון בנטל. כל הכבוד להם. אך פנינו לא היו למבוא דותן אלא לתצפית ב"שכונה" של מבוא דותן: חוות מעוז צבי. גבעת מעוז צבי הוקמה בשנת 2001 לזכרו של תושב מבוא דותן צביקה שלף הי"ד, שנרצח בדרכו למקום עבודתו.

ליד מבוא דותן האוטובוס פנה שמאלה לשביל עפר תלול ומשובש באורך כ- 4 ק"מ שמוביל לחוות מעוז צבי. מה לעשות בעקבות הגשים העזים לאחרונה, הכביש פשוט נעלם בערוץ הנחל והאוטובוס לא היה יכול להגיע למעוז צבי. המדריך עשה חושבים והתקשר לחווה והצליח להשיג בעל טנדר שהיה מוכן להסיע אותנו לחווה שם קיבל את פנינו אחד מתושבי המקום, נגר במקצועו.

חוות מעוז צבי

זה מקום מצוין להפסקת קפה והמשך ההסברים. התמקמנו במרפסת התצפית וצפינו על עמק דותן ולמדנו על קרבות קדומים ומאוחרים. התצפית נהדרת והיה שווה כל המאמץ להגיע לכאן.

 

 

מבוא דותן
יאיר מסביר
hoshvillim.com
קראו "הושבילים" בטלפון נייד.

השאר תגובה

דילוג לתוכן