הר נמרון

הר נמרון

מצוקי און

הצוק ממזרח לכנרת מעין גב לנחל ירמוך נמשך כ-שישה קילומטרים ומתנשא לגובה מעל הכנרת כ-550 מ' (360 מטרים מעל פני הים). לאורך המצוק הוכשרה טיילת נופית. הוכשרו גם שלשה מצפים על מצוקי און:

  • מצפה מבוא חמה מצפון למבוא חמה
  • מצפה לשלום מדרום לכפר חרוב
  • הר נמרון מדרום למבוא חמה

הר נמרון

הליכה קלה מכביש מספר 98 בדרום רמת הגולן להר נמרון (ג'בל עין א-נימר) על שפת מצוקי און תזכה אותך בתצפית נהדרת של בקעת הירדן ובקעת כנרות. נמרון אינו הר של ממש אלא נקודת גובה על פני מצוקי און. נמרון המתנשא מעל הכנרת כ–550 מ' הפרש גובה ונמצא בגובה 359 מטרים מעל פני הים. מכאן תוכלו להמשיך לעין עקוב, שביל הגולן או דרך נוף מצוקי און.

IMG_5169-001

יער מבוא חמה

בחלק הדרומי של מצוקי און ניטע יער מבוא חמה. בתחום יער מבוא חמה, הכולל את הר נמרון, נמצא המעיין עקוב. היער ניטע על ידי קק"ל בשנות ה- 1970-1990, על פני כ- 1,200 דונם. העצים שניטעו כוללים אקליפטוס, אורן, אלה וברוש. בין העצים צומח פטל, רותם, אשל ושיחי מלוח טבעיים.

קרא גם: עין עקוב

עין-שוירח

להמשיך עם דרך הנוף מעין עקוב עד אחרי מוצב תותחי נברון עד שמגיעים לפיצול. לפנות מערבה לדרך עפר- "הדרך הלבנה". עוברים מעל מעבר "מנע בקר" ושם חונים. (אם ברשותכם רכב 4*4 ניתן להמשיך עוד כקילומטר). גולשים עם השביל בירידה, כקילומטר. מצד ימין נכנס שביל להולכי רגל (בעלי ג'יפים- תאלצו להפרד מהרכב) שהולך צפונה על קו גובה אחיד יחסית. לאחר כ-300 מטר יובל קטן ועין שוירח בתוך בריכת איגום מבוטנת.

שמו של המעיין "שוירח" נגזר משני שמות:

  • משמו הקודם " עין שריר״
  • שמו של ירח פארן ששיפץ את הבריכה בשנת 2004.
עין-שוירח
עין-שוירח

 

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן