בריכת צפירה – נחל צאלים *

מסלול המעגלי בנחל צאלים לבריכת נעמה ובריכת צפירה מתחיל ליד כפר הנוקדים לא רחוק מערד - על כביש 3199 - הווייז מכיר את המקום. ניתן לחנות בחניה של המקום [בעל הבית הזמין אותנו לחנות שם כשהיינו במסלול והזהיר מפני פריצות אם לא נחנה שם]. כדי לקצר את ההליכה לבריכה צילום: Moshe Eliyahu

בירכת צפירה היא גב מים עמוקים מוקף גבעות ומצוקי נחל עוצרי נשימה.
היא נמצאת בראש מפל בגובה 100 מטר ומלאה במים רוב ימות השנה.
אם הגעתם לאזור, בירכת צפירה היא מקום שאסור לפספס.

מרחביו של מדבר יהודה נעצרים באחת במצוק ההעתקים הענק, הנוחת כקיר זקוף אל בקעת ים המלח. נחלי המדבר מתחתרים במצוק ויוצרים בו קניונים עמוקים, מפלי סלע, גבי ענק ומסלולי טיול נהדרים. אחד מהם הוא מסלול הטיול המאתגר לבריכת צפירה, גב מים עמוק בלב מדבר, מראה פלאי בפני עצמו!

למרות שמה הערבי ("המטונפת"), בריכת צפירה ,השקועה במרומי מפל אדיר בנחל צאלים, מהווה נקודת תצפית דרמטית ומסעירה אל מרחבי מדבר יהודה.

ברכה זו הינה גב גדול ועמוק הנמצא בראש המפל הגדול של נחל צאלים. גב זה מלא מים כל ימות השנה. כדי לראות את הברכה, ואפילו להכנס אליה, עוזבים את השביל השחור וטופסים על הגדה הצפונית של הנחל כ-250 מטר ומשם נמצא שביל סימון ירוק, קצר אך תלול, היורד אל הברכה. השכשוך בבריכה מומלץ אך יש להזהר – לעיתים המים עמוקים. שימו לב: הירידה לאפיק הנחל כוללת שימוש ביתדות והליכה על שפת מצוק – היזהרו מאוד!

צילום: IsraelHikingMap
נחל צאלים, בריכת צפירה צילום: Elad Chamilevsky

השאר תגובה

דילוג לתוכן