בראשית – מרכז המבקרים

מה זה ״בראשית״?

תאגיד בראשית הוקם בשנת 2005 ושותפים בו 5- קיבוצים מהגליל העליון- יפתח, מלכיה, סאסא, יראון ומנרה ו- 10 מושבים וקבוצים מרמת הגולן- אלרום, אורטל, עין זיוון, מרום גולן, קשת, יונתן, רמת מגשימים, אלוני הבשן, אפיק, שעל ועוד מגדלים פרטיים. התאגיד מייצר ומשווק כ-67,000 טון פירות בשנה: תפוחים, קיווי, אגס, נאשי, נקטרינה, אפרסק, שזיף, דובדבן, משמש, פירות יער וליצ'י. מטעי בראשית ממוקמים בגובה של 400 – 1200 מ' – מיקום גיאוגרפי אופטימלי לגידול פירות נשירים.

מרכז המבקרים בראשית
מרכז המבקרים בראשית

 

מרכז מבקרים של בראשית

סיור ב״בראשית״ מאפשר השלמה וגיוון לטיול ברמת הגולן. בראשית היא סמוכה להר בנטל וקיבוץ מרום הגליל.

מרכז המבקרים מציע שני סיורים מודרכים בעולם המרתק בבית האריזה הגדול והמשוכלל בארץ. כל סיור מתחיל בהקרנת סירטון הממחיש את הדרך שהפירות עוברים משלב נטיעת העצים ועד הגעתם למדף ברשתות השיווק. הסרטון הוכן לפני כמה שנים וכתוצאה מכך חלק מהנתונים אינם עדכניים – הם רק השתפרו מאז! מרכז המבקרים של בראשית שוכן בבית האריזה המודרני פירות הגולן, אחד משני בתי האריזה של בראשית. הביקור במרכז מבקרים של בראשית מתאים למשפחות, ליחידים ולקבוצות מאורגנות. מומלץ להתקשר לפני ההגעה ולברר באילו סוגי פירות תוכלו לצפות ביום הביקור.

"דרך הפרי" (תפוחים)

מסלול התפוחים מהקטיף עד גמר האריזה. סיורי "דרך התפוח" מתקיימים כל השנה. משך הסיור כשעה.

 • חדרי הקירור – חוויית הביקור בחדרי הקירור, הענקיים והממוחשבים בהם עובר כל תפוח. הקירור מאפשר לפרי לשהות בתנאים הנכונים ביותר עד הוצאתו לשיווק, תחת בקרה מקצועית מתמדת.
 • מערך מיון אוטומטי וממוחשב, בו צפים תפוחים בשורות צבעוניות וארוכות במסילות מים, וממויינים בשיטה ייחודית עפ"י מגדל, זן, גודל וצבע ללא מגע יד אדם.
 • בקרת האיכות הקפדניים פועלת בשני מערכים: מערך ידני, המצולם לעיל, ומערך אוטומי-דיגיטלי חדיש.
 • אריזה ומשלוח לרשתות השיווק
מרכז המבקרים בראשית
אריזה אדומה – תפוחים ללא פגם
אריזה לבנה – סוג א׳ מעט פגמים
אריזה חומה – סוג ב׳
אריזה ורודה – Pink Lady בלבד

 "דרך הדובדבן"

סיורי "דרך הדובדבן" מתקיימים בחודשים מאי, יוני ויולי בבית האריזה העונתי הצמוד ל״דרך הפרי״.
מרכז המבקרים אינו מקיים סיור במערכי מיון הנפרדים לשאר הפירות.

 

שעות הפעילות:

 • חנות: ימים א-ה 8:30-15:30. סגור בשבתות וחגים.
 • סיורים: מ 9:15 עד 11:00, ומ12:30 עד 14:15 כניסה האחרונה.

תאום מראש בלבד!!!

 • במייל: visitors@pri-beresheet.co.il ולציין תאריך, שעה לביקור המבוקש, מספר המבקרים (כולל תינוקות) ומספר טלפון ליצירת קשר, תקבלו בהקדם דוא"ל או מסרון עם הצעת תאריך ושעה לביקורכם, יש לאשר כדי לסגור ההזמנה.
 • מסרון (סמס): ל 0506831758 עם התוכן הבא: שם, תאריך ושעה המבוקש, מספר משתתפים (כולל תינוקות) ומספר טלפון ליצירת קשר אם שונה מהמספר שממנו שלחתם את ההודעה. מסרון חוזר ישלח בהקדם עם הצעת תאריך ושעה לסיור שלכם. יש לאשר סופית במסרון חוזר כדי לסגור את ההזמנה.
 • פקס: ל 046961488 עבור התיירות, ולציין תאריך, שעה, מספר המבקרים (כולל תינוקות) ומספר טלפון ליצירת קשר, תקבלו בהקדם פקס או מסרון עם הצעת תאריך ושעה לביקורכם, יש לאשר כדי לסגור הזמנה.
 • טלפון: 0723359901, לבירורים והזמנות. אנו לא ממליצים על יצירת קשר בדרך זה מכיוון שבימי העומס הקווים קורסים ואין באפשרותנו לענות לכול שיחה נכנסת.
  אין כניסה לעגלות במערכים, מומלץ להצטייד במנשא.

סיור קולינרי ברמת הגולן

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן