אברהם קריצמן

היוצר אברהם קריצמן

פגשנו את אברהם קריצמן בגלריה ״מקום לאמנות בקרית המלאכה״ ומיד הוא הזמין אותנו לבקר בסטודיו שלו הסמוך. חצינו ברגל דרך המנהרות בקומות הקרקע של מבני בתי המלאכה של השכונה התעשיתית הזאת מ״מקום לאמנות״ בשביל המרץ עד לשביל התנופה. עלינו במדרגות לקומה השלישית. רציתי להוכיח שיש לי כושר לטפס כל כך הרבה מדרגות אבל בעיקר לא סמכתי על המעלית התעשייתית.

הארכיטקטורה של המתחם מעניינת מאד. מתאימה יותר לסין העממית. שורות שורות של מבני תעשיה בני ארבע קומות. עליה במדרגות (המעלית היא לסחורה בלבד). השרותים אינם נגישים. הכניסה דרך מרפסות פתוחות וארוכות שלא מצטיינות בנקיון. מבחוץ יש תשבץ צבעוני של מרפסות סגורות בכל מיני דרכים וחלק פתוחות. זה נראה כמו תשבץ או משחק ילדים. החיים המשותפים של הדיירים מתנהלים במרפסת. עצרנו לרגע לצלם שכן מסקרן של אברהם ונכנסנו לסטודיו.

אברהם קריצמן

סטודיו קריצמן זה ממש סטודיו – כלומר מקום עבודה ולא גלריה. אל דאגה עבודותיו הוצגו בתערוכות רבות. אברהם תלה את יצירותיו על חוט עם אטבי כביסה והסביר לנו בסבלנות אופן היצירה וזיקתה לתרבויות הארצות בהן הוא טייל.  אברהם הוא בוגר בצלאל בהצטיינות ותואר שני בהצטיינות ב- Royal College of Art בלונדון והיום בנוסף ליצירה שלו הוא מלמד בבצלאל.

חלק מיצירותיו הן קומפוזיציה של יצירות תאומות או טריפטיכון המיועדים למילוי חלל. לעתים ליצירה מצויירת מתלווה יצירה תלת-מימדי מחומרים פלסטיים שונים.

כתובת: שביל התנופה 6 קומה 3 מצד שמאל קרית מלאכה תל אביב

השאר תגובה

דילוג לתוכן